2014-2015

Eredményeink a 2014-2015-ös tanévben

Magyar nyelv és irodalom katedra(Felkészítő tanár: Deák Magdolna)

·         Kriza János Balladamondó Verseny Helyszín: Sepsiszentgyörgy, Időpont: 2014.  november 9-10.

o        Bartalis Beáta (IX.) – részvétel

·         TUDEK– országos szakasz Helyszín: Nagyvárad, Időpont: 2o14. december:

o        György Kinga (X.), Opra-Bódi Beáta és Sós Henrietta (X.) – részvétel;

 

·         Implom József Helyesírási Verseny – megyei szakasz, Helyszín: Sepsiszentgyörgy, Időpont: 2o15. január;

o        Jánó Kinga (IX.) – részvétel

 

·         „Mikes Kelemen” Magyar Nyelv és Irodalom Tantárgyverseny – megyei szakasz Helyszín: Sepsiszentgyörgy, Időpont: 2o15. március

o        Gáll Franciska (X.): dicséret; 20 részvétel;

 

·         Aranka György Nyelvművelő Vetélkedő, országos szakasz, Helyszín: Kolozsvár, Időpont: március:

o        Versben bujdosó  kategória: György Kinga (X.) - dicséret;

o        Szép beszéd kategória: Biró Nóra (IX.) – a Legjobb szövegjelölés különdíja­;

o        Édes anyanyelvünk kategória: Jánó Kinga (IX.), részvétel.;

 

·         XV. erdélyi Kossuth-szónokverseny Helyszín: Kézdivásárhely, Időpont: május.

o   Barta Noémi (X.) és György Kinga (X.) – dicséret,

o   Jánó Kinga (IX.) – részvétel.

 

Zene katedra (Felkészítő tanár: Gligor Zoltán)

 

·         XIII. Tiszta Forrás Népdalvetélkedő

o   Jánó Kinga, IX. osztály, III. díj

o   Baka Kinga és Klára Kamilla, IX. osztály, dicséret

 

Informatika katedra(Felkészítő tanár: Czira Ágnes)

 

·                     Olimpiada Tehnologiei si a Informatilor, megyei szakasz, Sepsiszentgyörgy, 2015. április

o   Dombai Hanna Barbara és Bartalis Beáta, IX. osztály, dicséret

 

Matematika katedra

 

·         Gordiusz Matematika Verseny, körzeti szakasz

o   Bakó Arnold Tamás, XI. osztály, részvétel

Felkészítő tanár: Miklós József

Logika katedra(Felkészítő tanár: Len Csaba)

 

·         Logika tantárgyverseny, megyei szakasz

o   Bartalis Beáta, IX. osztály, I. díj, országos szakaszon részvétel

o   Biró Nóra, IX. osztály, III. díj

o   Bod Judit, Baka Kinga, Tálas Beáta, Sárkány Zsófia, Füleki Zsófia, IX. osztály – részvétel

Történelem katedra(Felkészítő tanár: Fülöp László)

 

·         Európai Unió Intézményei és Működése, megyei vetélkedő

o   Bogdán Beáta, XI. osztály - részvétel

 

Földrajz katedra(Felkészítő tanár: Boriska Krisztina)

 

·         Tantárgyverseny, megyei szakasz

o   Kovács Attila, IX. osztály - részvétel

o   Héjja Barbara, X. osztály - részvétel